Eesti Naturism

Kogukonnaportaal - Sotsiaalvõrgustik - Üritused

Kategooria

Arvamus

Pressiteade: Eestlaste iidne rahvuskultuur muudab naturismimaailma

Eestist saab alguse, ära unustatud vana, ehk rohkem kui 5000 aastat kujunenud eestlaste rahvuskultuuri põhimõtetele baseeruv – uus naturismikäsitlus, kus keskendutakse alastioleku asemel rohkem pärandkultuurile, vaimsetele praktikatele, ühistegevustele ja rahvusvahelisele koostööle nii naturismiturunduse, -kultuuri kui ka -turismi valdkonnas.

Miks on tähtis õige sõnastus?

Kommunikatsioonihäire… Naturaalne kalakonserv tähendab ilmselt seda, et kalad on konservis alasti 😀 Nad on seal selle pärast alasti, et suurendada lugupidamist nii iseenda, teiste kui ka konservis oleva keskkonna vastu. Ja kui selles konservis oleks Eesti vana nudistikala, siis oleks pakendil kiri “ma tahan siin karbis alasti olla, laske mul olla”.

Innovatsiooniga juurte juurde

Muudame naturismi nudismi asemel taas ehedaks naturismiks. Teeme kitsa ringi turunduse asemel laia ringi turundust. Seome teema ühiskonnaga. Toome naturismi ka loodusrahvaste pärimuskultuuri, folkloori ja kõiki muid teemasid, mis seotud loomulikkuse, looduse ja inimesega. Alasti olemine ei ole eesmärk vaid loomulik naturismiga kaasas käiv võimalus.

Alasti olemine sõltub turvatundest

Tavaliselt ollakse alasti olukordades, kus tuntakse end turvaliselt ja kus on see kombeks. On inimesi, kes tunneb end turvaliselt privaatselt ehk üksinda olles ja on inimesi, kes omade inimeste ringis. Väljend “oma inimene” tähendabki tegelikult turvalisust ehk siis eeldatakse, et omad inimesed on turvalised.

Eestist võib saada üks maailma parimatest naturismimaadest

Eestist võib saada üks maailma parimatest naturismimaadest, sest meie eestlaste iidne rahvuskultuur maausk on tegelikult ka naturism. Kaasaja Eesti kultuuriruumis on loodussõbralikkus, roheline mõtlemine, vaimsed huvid pidevas tõusujoones ja meil on hästi arenenud SPA-de võrgustik ning hea looduskeskkond maaturismi, grupiturismi arenguks. Alasti keha on Eesti ühiskonnas tavaline.

Miks naturismiturism – alasti puhkus on Eestile oluline?

Naturism on sotsiaalne ehk kogukondlik elustiil, mistõttu broneeritakse tavaliselt kogu maja, saun, puhkekeskus… Ligi pooled naturistidest käivad välisriikides puhkamas ja naturismiüritustel. Eesti on selles valdkonnas veel avastamata ja pakub uudsust, uudishimu. Alasti puhkus – naturismiturism on üks valdkondadest, mis võimaldab korraldada turismi ükskõik millisel aastaajal ja nii tasakaalustada ka Eesti turismi sesoonsust.

© 2019 Eesti Naturism & Lifestyles Marketing Oü & Don Simon Tompel

Üles ↑

Skip to content