Kuna paljud peavad nudismi ja naturismi sünonüümideks, siis loob see ka naljakaid seoseid.

Kommunikatsioonihäire…

Naturaalne kalakonserv tähendab ilmselt seda, et kalad on konservis alasti 😀 Nad on seal selle pärast alasti, et suurendada lugupidamist nii iseenda, teiste kui ka konservis oleva keskkonna vastu. Ja kui selles konservis oleks Eesti vana nudistikala, siis oleks pakendil kiri “ma tahan siin karbis alasti olla, laske mul olla”.

Kuigi paljud on maailmas valitseva segaduse pärast pidanud nudismi ja naturismi sünonüümideks, ei saa neid omavahel identseks pidada, sest erinev on nii nimetuse sisu, eesmärk kui ka nudistide käitumine võrreldes naturistidega. Vähemalt Eesti faktid, mis avalikkusele teada, näitavad, et nudistid on risti vastupidise käitumisega naturistidele. Nudistide avalik käitumine on olnud naturismi põhimõtete ja naturisti etiketiga vastuolus.

Ka väide, et naturism ei ole nudism aga sisaldab nudismi ei ole korrektne, sest alasti olemine on enamikele kui loomulik elu osa ja see ei ole automaatselt nudism. Laiema ringi jaoks tavalist elustiili ei pea kuidagi defineerima ja sellisel juhul puudub ka eristusvõime. Lisaks “ism” väljendab ka suunda, voolu. Tehniliselt pannes kokku naturismi ja nudismi, tekib vahelduvvool.

Kui nudismis on põhieesmärk alasti olemine – ilma sügava filosoofiata, siis naturismis on alasti olemine loomulik, nagu muu seas. Nudismis on alasti olemine enamasti kohustuslik ja naturismis on see vabatahtlik.

Keel on loodud selleks, et inimesed saaksid omavahel suhelda, infot vahetada ja mõistaksid, millest on jutt. Seega on väga oluline ka õigesti väljenduda, kasutades selleks varasemalt kokkulepitud keelt, sõnavara, defineeringuid.

Sõna nudism on tuletatud inglise ja ladina keelest. Inglise keeles nude ja ladina keeles nudus tähendab eestikeeles alasti. Sõna naturism on tuletatud inglise ja ladina keelest. Inglise keeles nature, ladina keeles natura tähendab eestikeeles loodust, loomust ehk naturaalsust, loomulikkust. Loomulikkus tähendab, et sündides kaasa saadud. “-ism” on järelliide, mida kasutatakse suundade, voolude, koolkondade jms. nimetamisel.

Kui tahta luua mingit erilist suunda, koolkonda ei ole hea kasutada selleks, mingit üldtuntud sõna – mille tähendus on laiemale ringile teada-tuntud. Lisaks, kui nudism ja naturism on algupäraselt erineva tähendusega, siis on ka suunad, koolkonnad erinevad ega saa olla identsed.

Kahjuks ei ole nudismi- ja naturismiühingud oma valdkonna sõnavara endale selgeks teinud ja lisaks liikmeskonna teadmatusele, on ka laiema ringi inimesed teadmatuses, kuidas ja millises kontekstis kasutada naturismi ja nudismi. Ebakindlust näitab ka see, et neid kasutatakse tihti samas lauses paralleelselt. See ise juba näitab, et tegelikult ei peeta neid samaks asjaks ja kasutatakse mõlemat igaks juhuks.

Terminoloogia vajab selgemat kommunikatsiooni nii nudistidele, naturistidele kui ka laiemale ringile.

Olgu selle ülemaailmse naturismi tõlgendusega kuidas on aga Eestis on võimalik puhtalt lehelt luua Eesti oma naturismi identiteet ja miks mitte näidata ka teistele eeskuju.