Eesti Naturism

Kogukonnaportaal - Sotsiaalvõrgustik - Üritused

Kategooria

Elustiil

Eesti naturism vs maausk, taarausk

Maausu põhimõtted on loodusrahvaste, naturismi, naturistide põhimõtetega väga sarnased ja kuna Eesti naturism, nagu nimetuski juba ütleb, et on seotud Eestiga – siis on igati loogiline, et võtta kasutusele need põhimõtted, mis sellele kultuuriruumile omased ja võimaldavad luua Eesti naturismile ka oma naturismiidentiteedi.

Eesti naturism alates aastast 2019

Eesti naturismi arendamist saab teha puhtalt lehelt ja luua Eestiga seoses oma naturismiidentiteet. Kui mujal maailmas on naturismis keskendutud peamiselt alastiolekule – sisuliselt nudismile, siis Eesti naturism baseerub eestlaste, rohkem kui 5000 aastaga kujunenud rahvuskultuuri – maausk (omausk) põhimõtetele ja sisaldab kõike seda, mis on naturaalne ja loomulik. Eesti naturismis ei ole alastiolek eesmärk vaid elu loomulik osa.

Alasti olemine sõltub turvatundest

Tavaliselt ollakse alasti olukordades, kus tuntakse end turvaliselt ja kus on see kombeks. On inimesi, kes tunneb end turvaliselt privaatselt ehk üksinda olles ja on inimesi, kes omade inimeste ringis. Väljend “oma inimene” tähendabki tegelikult turvalisust ehk siis eeldatakse, et omad inimesed on turvalised.

Loodusrahvale on alasti olemine tavaline

Loodusrahvaste üheks tunnuseks on ka see, et tuntakse end alasti olles loomulikuna. Ükski kehaosa ei ole tabu, sest igal kehaosal on oluline funktsioon. Nii nagu tavaliselt loodusrahvastel, on ka Eesti oma religioonidel maausul, taarausul alasti rituaale ja kontakte loodusega.

Inimesed on loomu poolest sotsiaalsed

Inimesed, nagu paljud muudki elavad olendid on loodud sotsiaalsetena – seda ka seetõttu, et elavad organismid toimivad sünergias. Võib olla on see loodudki nii selle pärast, et maailm toimiks nagu üks suur organism – kus igaühel on oma roll täita. Kindlasti oled kogenud, et kui puutud kokku inimesega, kellega on sul sarnane huvi, maailmatunnetus või lihtsalt mingi seletamatu mõju – muutud ka ise oluliselt võimekamaks, elutervemaks.

Hea läbisaamine vajab lugupidamist

Hea läbisaamine, kommunikatsioon eeldab ka lugupidamist. Seega on igati mõistetav, et nii loodusega, kui ka iseenda loomusega kooskõla eeldab lugupidamist. Lugupidamine tekib tavaliselt mingi protsessi tulemusel või kaasneb see teatud maailmatunnetusega – kõige elava ja ka elutu suhtes. Lugupidamist võib tunnetada ka kui teatud hingestatust, häälestatust.

Alastiolekul on teraapiline mõju

Ühendab inimesi – naturistid on tolerantsemad, sõbralikumad ja avatumad. Maandab stressi ja aitab üle saada valehäbist – parem vaimne tervis ja heaolu. Oma kehaga parem läbisaamine – vanus, kehakaal, välimus „on nagu on” – endaga rahulolu.

© 2019 Eesti Naturism & Lifestyles Marketing Oü & Don Simon Tompel

Üles ↑

Skip to content