Eesti Naturism

Kogukonnaportaal - Sotsiaalvõrgustik - Üritused

Kategooria

Kultuur

Pressiteade: Eestlaste iidne rahvuskultuur muudab naturismimaailma

Eestist saab alguse, ära unustatud vana, ehk rohkem kui 5000 aastat kujunenud eestlaste rahvuskultuuri põhimõtetele baseeruv – uus naturismikäsitlus, kus keskendutakse alastioleku asemel rohkem pärandkultuurile, vaimsetele praktikatele, ühistegevustele ja rahvusvahelisele koostööle nii naturismiturunduse, -kultuuri kui ka -turismi valdkonnas.

Eesti naturism vs maausk, taarausk

Maausu põhimõtted on loodusrahvaste, naturismi, naturistide põhimõtetega väga sarnased ja kuna Eesti naturism, nagu nimetuski juba ütleb, et on seotud Eestiga – siis on igati loogiline, et võtta kasutusele need põhimõtted, mis sellele kultuuriruumile omased ja võimaldavad luua Eesti naturismile ka oma naturismiidentiteedi.

Eesti naturism alates aastast 2019

Eesti naturismi arendamist saab teha puhtalt lehelt ja luua Eestiga seoses oma naturismiidentiteet. Kui mujal maailmas on naturismis keskendutud peamiselt alastiolekule – sisuliselt nudismile, siis Eesti naturism baseerub eestlaste, rohkem kui 5000 aastaga kujunenud rahvuskultuuri – maausk (omausk) põhimõtetele ja sisaldab kõike seda, mis on naturaalne ja loomulik. Eesti naturismis ei ole alastiolek eesmärk vaid elu loomulik osa.

Miks on tähtis õige sõnastus?

Kommunikatsioonihäire… Naturaalne kalakonserv tähendab ilmselt seda, et kalad on konservis alasti 😀 Nad on seal selle pärast alasti, et suurendada lugupidamist nii iseenda, teiste kui ka konservis oleva keskkonna vastu. Ja kui selles konservis oleks Eesti vana nudistikala, siis oleks pakendil kiri “ma tahan siin karbis alasti olla, laske mul olla”.

Loodusrahvale on alasti olemine tavaline

Loodusrahvaste üheks tunnuseks on ka see, et tuntakse end alasti olles loomulikuna. Ükski kehaosa ei ole tabu, sest igal kehaosal on oluline funktsioon. Nii nagu tavaliselt loodusrahvastel, on ka Eesti oma religioonidel maausul, taarausul alasti rituaale ja kontakte loodusega.

Nimetusest tähtsam on sisu

Võib olla ei peakski naturismi nimetusele väga suurt tähelepanu pöörama… Olgu see vool, koolkond, iseloomustus või omadussõna… Kõige tähtsam on see, et iga inimene leiaks endale selles midagi, mis teda kõnetab ja Eesti Naturismi keskkonna võimaluste abil, leiaks endale sobivaid sisendeid ja väljundeid – uusi teadmisi, kogemusi, mõtte- ja tegevuskaaslasi.

aktimodell.ee – aktimodelliagentuur & sotsiaalvõrgustik

Käivitamisel on Eesti esimene professionaalne alasti kehale spetsialiseerunud agentuur ja sotsiaalvõrgustikest tuntud võimalustega veebikeskkond Aktimodell.ee, mis viib kokku alasti kehaga seotud erinevad osapooled ja aitab leida nii aktimodellidele võimalusi kui ka fotograafidele, videotootjatele, kunstnikele, agentuuridele, koolitustele, üritustele, ettevõtetele… aktimodelle.

Maausul on naturismile sarnased põhimõtted

Maausu põhitõeks on looduse hingestatus ja esivanemate austamine. Maausu kohta on öeldud, et see on pigem järjepidev maailmatunnetus, pärimus ja elulaad, kui religioon. Maausulise eluviisi ja maailmanägemise juures on olulised märksõnad veel tasakaal – iseenda ja ümbritseva maailma vahel – ning tunnetus.

Naturism on iidne kultuur

Naturism oma olemuselt – kui looduse ja loomulikkusega kooskõlas elustiil, on olnud ilmselgelt olemas sellest ajast peale, kui inimesed loodusega hästi läbi said ja toimisid sünergias. Seetõttu võib öelda, et naturism on iidne loodusrahvaste maailmavaade, kultuur – seda olenemata sellest, kuidas seda siis nimetati. Nimetused on lihtsalt kokkulepped, et nimetame seda asja nüüd selliselt. See on näiteks ka nagu elektriga. Elekter oli enne seda, kui see inimese poolt avastati ja sellele üldse nimetus anti.

© 2019 Eesti Naturism & Lifestyles Marketing Oü & Don Simon Tompel

Üles ↑

Skip to content