Kõigepealt peaks ütlema, et naturism on olnud loodusrahvastel elustiiliks tuhandeid aastaid – ilmselt inimese loomise algusest peale ja jätkub, kuid seda ei ole nimetatud naturismiks. Laiemale ringile loomulik, igapäevane elustiil ei vajagi defineerimist, eristamist.

Käesoleval hetkel (2019a.) ei ole Eestis ametlikku naturismiühingut, ei ole teada ka registreerimata kuid avalikult tegutsevat naturistide kogukonda. Ka ei ole teada, et varasemalt oleks Eestis tegeletud organiseeritult naturismiga. Naturismi nimetust kasutas oma nimes varem Eesti Naturistide Ühing – mis loodi Eesti Nudistide Seltsist välja astunud liikmete poolt, kuid kes jätkasid naturismi nimetuse alt ikkagi nudismiga (saun, rand, kokkutulek).

Seega saab alustada Eesti naturismi arendamist puhtalt lehelt ja luua Eestiga seoses oma naturismiidentiteet. Kui mujal maailmas on naturismis keskendutud peamiselt alastiolekule – sisuliselt nudismile, siis Eesti naturism baseerub eestlaste, rohkem kui 5000 aastaga kujunenud rahvuskultuuri – maausk (omausk) põhimõtetele ja sisaldab kõike seda, mis on naturaalne ja loomulik. Eesti naturismis ei ole alastiolek eesmärk vaid elu loomulik osa.