Valik 35-st Eesti Naturismi kogukonna liikme Simpeli liitumisküsimuste vastustest. Intervjuu on täies mahus nähtav privaatses Eesti Naturismi kogukonnas EstNatNet (Estonian Naturism Network). Siin nähtavad küsimuste ees olevad numbrid on seotud liitumisküsimuste järjekorranumbritega.

2. Miks Sulle meeldib alasti olla?

Alasti olemise kinnisideed mul ei ole aga kui on soe ja võimalus, siis spontaanselt ikka olen, kui tean, et see teisi ei häiri. Tunnen, et keha vajab naha kaudu vabalt hingamist ja vereringe soovib, et riided ei pigistaks. Teistega koos olles – on avatum, sõbralikum, ühtsem tunne.

3. Kui tihti oled alasti ja millistes olukordades?

Magan alasti ja mingi osa kodus ka igapäevaselt. Külas olles, looduses, saunas, spordiklubi riietusruumis, naturismikeskkonnas…

5. Kui paljud inimesed väljaspool pereringi on Sind alasti näinud?

Seda on küll raske öelda. Suurem osa tutvusringkonnast ilmselt. Ja kuna pilte on ka Internetis olnud, siis mine tea, kui paljud…

6. Milliseid tegevusi soovid koos teistega alasti teha? Miks just neid?

Neid tegevusi, mida riieteski. Ja neid tegevusi, mida enamik alasti teevad, ei tasu vist mainidagi… Näiteks massaažis on üle 90% ju ka alasti.

12. Millised olid Sinu hirmud enne esimest kogemust?

Ma ei mäleta neid hirme aga arvan, et need on enamikel ühesugused. Eks ikka enda kehaga seotud, et kuna ei ole ideaalkehaga – siis eks seda alguses häbenesingi.

13. Kuidas nendest hirmudest üle said ja mida pärast mõtlesid?

Igasuguseid hirme ületatakse enamasti sarnasel viisil. Teadlikkust tõstes ja kogemusi omandades. Kui näed, koged – et see mida kardad, oli asjatu, siis saadki üle. Pärast on ju ikka hea tunne, kui oled kogemuse võrra rikkam ja see on parandanud ka sinu üldist enesetunnet.

14. Mida soovitaksid neile, kellel puuduvad naturismikogemused aga huvi on?

Inimese parim edasiviiv jõud on uudishimu ja huvi. Kui huvi on, siis miks mitte. Tuleb ikka end käsile võtta ja ära proovida. 🙂

16. Milliseid väärtusi naturism Sulle pakub? Miks naturism on Sinu jaoks oluline?

Naturismi põhiväärtused on minu arvates olulised enamikele inimestele, nii ka mulle. Olen kogenud, et kui mõlema sugupoole esindajad on üheskoos alasti, siis nende inimeste vahel on erilisem sõprus, koostöö, sünergia – kõik on nagu üks organism ja persoonid – kus soolisusel ei ole määravat rolli. Sest tegelikult sooline persoonide eraldamine – on paljude konfliktide põhjuseks. Kui öeldakse, et naturism ei ole seksuaalne, siis see ei tähenda ainult, et naturismikeskkonnas puudub seks vaid ka seda, et selles ei pöörata inimestele soolist tähelepanu – kõik on võrdsed persoonid. Heas paarisuhtes ju ka ei rõhutata enam üksteise sugu vaid toimitakse kui persoonid – ühtselt.

Soovin leida sarnaste vaadete, huvidega inimesi ja leida nende hulgast sõpru nii era- kui ka tööellu. Lisaks soovin laiendada oma silmaringi, teadmisi ja kogemusi – loodusega kooskõlas elustiilist – et parandada oma vaimset ja füüsilist tervist ning üldist elukvaliteeti.

17. Mis võiks Sinu arvates naturismis teistmoodi olla?

Esiteks tuleb tõsta laiema ringi teadlikkust – mis on nudismi ja naturismi vahe, et neid omavahel sünonüümideks ei peetaks. Mul on tunne, et paljud ühingud ise ka ei tea, mis on nende vahe ja on seega võimendanud segadust.

Teiseks, tuleb teha selgitustööd paljude nudismi- ja naturismiühingute poolt loodud loodusega vastuollu minevate väidete, müütide, valepropagandaga. Ma arvan, et see on põhjus, miks naturism ei ole populaarne – sest kui keegi ei saa aru, mis see on ja kui teooria ei lähe praktikaga kokku – siis ei tundu asi õige.

Kolmandaks tuleb tegeleda rahva harimisega – tõsta nii nudistide, naturistide kui ka laiema ringi teadlikkust naturismi põhiväärtuste ja võimaluste osas.

Neljandaks tuleb muuta turundust kitsa ringi asemel laiemale ringile – sest naturism puudutab paljusid inimesi ja teeb ühiskonna elutervemaks.

31. Mis Sind naturismis peale alasti olemise veel huvitab?

Võiks öelda, et see, mida naturism peale alasti olemise pakub – ongi tähtsam kui alasti olemine ise. See on sama nagu ida-maade võitluskunstidega – paljud näevad selles füüsilist poolt aga tegelik point on hoopiski vaimne.

Kui nudismis on alasti olemine kohustuslik, siis naturismis on see vabatahtlik ehk siis ei pea ilmtingimata igas olukorras alasti olema. Naturism – loodusega kooskõla, loomulikkus on palju laiem valdkond, kui seda seni käsitletud. Arvan, et naturism on olnud piiratud kuna selle nimetuse taha on pugenud tegelikult nudistid, kelle jaoks alasti olemine on põhieesmärk. Mind huvitab naturism – kui filosoofia, maailmavaade, elustiil ja sellega seotud avatud, sõbralikud, tolerantsed, respektitundega inimesed.