Alasti olemine ei ole Eestis üldiselt keelatud kuid mõni üksik omavalitsus on seda siiski heakorraeeskirjaga piiranud.

Tavaliselt korrakaitseorganid lähtuvad pigem põhiseaduse sellest punktist, mis ütleb, et kedagi ei või häirida. Ole sa siis riides või alasti. Seega algab menetlus tavaliselt kodaniku kaebusest. Selles kontekstis võib isegi riides inimesele politsei kutsuda – kui see alasti inimesi häirib. Eestis saab looduskeskkonnas alasti olla peaaegu ükskõik kus, kui ei häirita teisi inimesi.

Avalikus ruumis on kindlasti ohutum olla alasti mitte-avalikult ehk teiste pilkude eest varjatult või siis, kui selleks on luba või on laiema ringi inimesi teavitatud. Ma olen näiteks korraldanud avalikus ruumis aktifotograafia töötubasid rohkem kui 70 tundi. Olenevalt olukorrast, olen eelnevalt sellest teavitanud omavalitsust ja politseid. Kui ma olen näinud lähenemas inimesi, perekondi koos lastega – olen läinud neile juurde ja öelnud, et alal viibib alasti inimesi ja kui see neid häirib, palun mööduda väikese ringiga. Seni on kõik mõistvalt suhtunud.

Avalikus ruumis olen korraldanud aktifotograafiat Tallinnas, Harjumaal (Padise klooster, Rummu mägi, Paldiski rannajoon), Võrumaal (Vastseliina), Põlvamaal (Põlva/Mammaste, Taevaskoja, Valgjärve), Ida-Virumaa (erinevad asulad, kosed, rannajoon, Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseum)…

10 aasta jooksul on olnud ainult 2 olukorda, kus on alasti tegevuse loa andmisest keeldutud. 2009 aastal Mooste mõis ja eelmisel aastal (2018) ei saanud ma Pärnu Linnavalitsuselt avaliku ürituse luba naisterannas.

2017 aastal korraldasin Vääna-Jõesuu Rannafestivali ja selle raames 200 meetrit edevate inimeste ranna-ala, kus viibides anti nõusolek enda pildistamiseks, filmimiseks. Alasti poseerimine oli lubatud ja turvalisust tagas G4S. Tormi tõttu siiski alasti poseerimist ei toimunud aga võimalus selleks oli.

10.-12. augustil Eesti Naturismi Järvelaager 2019 toimub ka avalikus ruumis. Ettevalmistan Naturest Festival 2020, mille sisuks on muuhulgas ka üle-eestiliselt aktifotograafia massitseenid, kuhu ootan piiramatul hulgal alasti inimesi – fotokunstivõistluse modellideks. Osalemise huvist võib teada anda juba praegu.