Eesti Naturism

Kogukonnaportaal - Sotsiaalvõrgustik - Üritused

Autor

Naturism.ee

Kanal2 Reporter kajastas järvelaagrit

Kanal2 Reporter kajastas rahvusvahelist Eesti Naturismi Järvelaager 2019, mis toimus 10.-12. augustil Pärnumaal, Tõhela Järve Puhkekülas.

Seoses sellega, et Facebook piiras Don Simon Tompeli kasutajakonto võimalusi – ei toimi Eesti Naturism Facebookis 8. septembrini 2019. Ei saa vastata kirjadele ja võtta gruppi vastu uusi liikmeid. Kui on küsimusi, saada e-post eesti@naturism.ee

Eesti Naturismi Järvelaagri info jõudis ka Brasiiliasse, Rio de Janeirosse

Brasiillased tõlkisid info inglise keelest.

Lõunaeestlane.ee: Kas Eesti tulevik on naturism?

Lõunaeestlane.ee avaldas Eesti Naturismi pressiteate põhjal artikli oma pealkirja ja sisukokkuvõttega: Kas Eesti tulevik on naturism? Eesti mees Don Simon Tompel pakub välja lahenduse

Pressiteade: Eestlaste iidne rahvuskultuur muudab naturismimaailma

Eestist saab alguse, ära unustatud vana, ehk rohkem kui 5000 aastat kujunenud eestlaste rahvuskultuuri põhimõtetele baseeruv – uus naturismikäsitlus, kus keskendutakse alastioleku asemel rohkem pärandkultuurile, vaimsetele praktikatele, ühistegevustele ja rahvusvahelisele koostööle nii naturismiturunduse, -kultuuri kui ka -turismi valdkonnas.

KUKU raadio intervjuu: Don Simon Tompel

21. juunil 2019 toimus KUKU raadio intervjuu Eesti Naturismi eestvedaja Don Simon Tompeliga. Intervjueeris Siiri Mihkelson. Intervjuu pikkus 9:36.

Aktimodellidele on järvelaagris osalemine 40% soodsam!

Sooduspakkumine kehtib paaridele, peredele, naistele.
Soodustuse väljateenimiseks tuleb osaleda turundusmaterjali loomisel, vähemalt ühe töötunniga; Modell on vähemalt viiel (5) turunduspildil ja järvelaagri järelkajastus videoklipis.

Ingliskeelne Eesti Naturism on avatud

18. juunil ehk täna sai avatud ka ingliskeelne Eesti Naturismi veebikeskkond Estonian Naturism. Arendus, sisustamine jätkub. Oodatud on ka ingliskeelsed artiklid ja muu naturismiga seotud meediasisu.

Pressiteade: Eestis pannakse käima rahvusvaheline naturismikogukond, -portaal ja -turism

Eesti Naturism kutsub ülemaailmselt kokku naturiste, alasti kehakultuuri austajaid, artiste – et panna käima uus naturismikogukond, kogukonnaportaal naturism.ee, sotsiaalvõrgustik EstNatNet ja naturismiturism. Esimene rahvusvaheline Eesti Naturismi kogukonna kokkutulek toimub 10.-12. augustil Pärnumaal. Kahepäevane järvelaager toimub iga ilmaga ja räägitakse eesti, vene, inglise ja soome keeles.

Vajame naturismiüritustele juhti/juhte. Vajalik eesti, inglise ja vene keele oskus. Kontakt eesti@naturism.ee

Vajame naturismiturunduseks modelle, fotograafe, videograafe.

Eesti naturism vs maausk, taarausk

Maausu põhimõtted on loodusrahvaste, naturismi, naturistide põhimõtetega väga sarnased ja kuna Eesti naturism, nagu nimetuski juba ütleb, et on seotud Eestiga – siis on igati loogiline, et võtta kasutusele need põhimõtted, mis sellele kultuuriruumile omased ja võimaldavad luua Eesti naturismile ka oma naturismiidentiteedi.

Eesti naturism vs Eesti Naturism

Eesti naturism on suund, koolkond, naturismi metoodika, nagu “Rootsi massaaž”. Eesti Naturism on naturismiturunduse, kogukonnaportaali naturism.ee, kogukonna, koostöövõrgustiku ja ürituste kaubamärk

Eesti naturism alates aastast 2019

Eesti naturismi arendamist saab teha puhtalt lehelt ja luua Eestiga seoses oma naturismiidentiteet. Kui mujal maailmas on naturismis keskendutud peamiselt alastiolekule – sisuliselt nudismile, siis Eesti naturism baseerub eestlaste, rohkem kui 5000 aastaga kujunenud rahvuskultuuri – maausk (omausk) põhimõtetele ja sisaldab kõike seda, mis on naturaalne ja loomulik. Eesti naturismis ei ole alastiolek eesmärk vaid elu loomulik osa.

Vajame peremodelle

Vajame nii naturismiturunduseks, Eesti Naturismi Järvelaagrisse kui ka aktimodelliagentuuri “Eesti Aktimodell” (aktimodell.ee) peremodelle. Peremodellideks loeme lapsevanemaid (ema ja isa) koos 1-3 lapsega.

Loodusrahvale on alasti olemine tavaline

Loodusrahvaste üheks tunnuseks on ka see, et tuntakse end alasti olles loomulikuna. Ükski kehaosa ei ole tabu, sest igal kehaosal on oluline funktsioon. Nii nagu tavaliselt loodusrahvastel, on ka Eesti oma religioonidel maausul, taarausul alasti rituaale ja kontakte loodusega.

10/35 Intervjuu: Simpel

Valik 35-st Eesti Naturismi kogukonna liikme Simpeli liitumisküsimuste vastustest. Intervjuu on täies mahus nähtav privaatses Eesti Naturismi kogukonnas EstNatNet (Estonian Naturism Network).

Nimetusest tähtsam on sisu

Võib olla ei peakski naturismi nimetusele väga suurt tähelepanu pöörama… Olgu see vool, koolkond, iseloomustus või omadussõna… Kõige tähtsam on see, et iga inimene leiaks endale selles midagi, mis teda kõnetab ja Eesti Naturismi keskkonna võimaluste abil, leiaks endale sobivaid sisendeid ja väljundeid – uusi teadmisi, kogemusi, mõtte- ja tegevuskaaslasi.

aktimodell.ee – aktimodelliagentuur & sotsiaalvõrgustik

Käivitamisel on Eesti esimene professionaalne alasti kehale spetsialiseerunud agentuur ja sotsiaalvõrgustikest tuntud võimalustega veebikeskkond Aktimodell.ee, mis viib kokku alasti kehaga seotud erinevad osapooled ja aitab leida nii aktimodellidele võimalusi kui ka fotograafidele, videotootjatele, kunstnikele, agentuuridele, koolitustele, üritustele, ettevõtetele… aktimodelle.

Järvelaagri eelmüügi statistika (jaanuar 2019)

Järvelaager 2019 eelmüük toimus 28. jaanuarini ja osteti 19 kohta. Soome naturismiühingust Luonnonmukaiset ry 5 paari. Eestist 3 paari ja 3 meest.

Eesti Naturismi eestvedaja algatab naturismiturismiklastri

Eesti Naturismi eestvedaja Don Simon Tompel (Simpel) algatab nii Eesti naturismi kui ka rahvusvahelise naturismiturismi edendamiseks naturismiturismiklastri, millega on oodatud liituma nii turismiettevõtted, -organisatsioonid, maatalud kui ka kultuurikorraldajad.

Eesti Naturismi veebikeskkond ei ole veel valmis. Seadistamine ja sisustamine jätkub. Kogukonnaportaal ootab reisikirju, artikleid kogemusest, arvamusest, hobist, kasulikest nõuannetest… Kui veebileht ei ole ajutiselt koormuse tõttu kättesaadav, siis proovida mõne minuti pärast uuesti. Sügisel kolime paremasse serverisse.

Inimesed on loomu poolest sotsiaalsed

Inimesed, nagu paljud muudki elavad olendid on loodud sotsiaalsetena – seda ka seetõttu, et elavad organismid toimivad sünergias. Võib olla on see loodudki nii selle pärast, et maailm toimiks nagu üks suur organism – kus igaühel on oma roll täita. Kindlasti oled kogenud, et kui puutud kokku inimesega, kellega on sul sarnane huvi, maailmatunnetus või lihtsalt mingi seletamatu mõju – muutud ka ise oluliselt võimekamaks, elutervemaks.

Hea läbisaamine vajab lugupidamist

Hea läbisaamine, kommunikatsioon eeldab ka lugupidamist. Seega on igati mõistetav, et nii loodusega, kui ka iseenda loomusega kooskõla eeldab lugupidamist. Lugupidamine tekib tavaliselt mingi protsessi tulemusel või kaasneb see teatud maailmatunnetusega – kõige elava ja ka elutu suhtes. Lugupidamist võib tunnetada ka kui teatud hingestatust, häälestatust.

Alastiolekul on teraapiline mõju

Ühendab inimesi – naturistid on tolerantsemad, sõbralikumad ja avatumad. Maandab stressi ja aitab üle saada valehäbist – parem vaimne tervis ja heaolu. Oma kehaga parem läbisaamine – vanus, kehakaal, välimus „on nagu on” – endaga rahulolu.

Maausul on naturismile sarnased põhimõtted

Maausu põhitõeks on looduse hingestatus ja esivanemate austamine. Maausu kohta on öeldud, et see on pigem järjepidev maailmatunnetus, pärimus ja elulaad, kui religioon. Maausulise eluviisi ja maailmanägemise juures on olulised märksõnad veel tasakaal – iseenda ja ümbritseva maailma vahel – ning tunnetus.

© 2019 Eesti Naturism & Lifestyles Marketing Oü & Don Simon Tompel

Üles ↑

Skip to content