Eestist võib saada üks maailma parimatest naturismimaadest, sest meie eestlaste iidne rahvuskultuur maausk on tegelikult ka naturism.

Naturism on iidne loodusrahva kultuur – maailmatunnetus, elustiil, milles peetakse lugu loodusest, loomulikkusest, iseendast, teistest ja keskkonnast. Naturism ei ole nudism kuid sisaldab ka alasti kehakultuuri, sest alastiolek on loomulik.

Kaasaja Eesti kultuuriruumis on loodussõbralikkus, roheline mõtlemine, vaimsed huvid pidevas tõusujoones ja meil on hästi arenenud SPA-de võrgustik ning hea looduskeskkond maaturismi, grupiturismi arenguks.

Alasti keha on Eesti ühiskonnas tavaline – seda tarbitakse kunstis, meedias, televisioonis, turunduses, reklaamis… Paljud on teinud endast ka aktipilte ja jaganud neid lähedastele, uutele tuttavatele ja ka Internetikeskkonnas. Alasti kehad on nähtaval ka spordiklubide, kollektiivsete harrastusalade riietusruumides…

Naturismi väärtustamine, turundamine aitab kaasa ka Eesti pärismuskultuuri väärtustamisele, tundmaõppimisele ja edendamisele.

Don Simon Tompel

Naturism Eestis vajab laiema ringi teadlikkuse tõstmist ja nii üle-riigilist kui ka rahvusvahelist koostööd naturismivõimaluste loomiseks, turundamiseks.

Vaata ka: